W M-GBP w Żabnie odbyło się niecodzienne spotkanie z Kasią i Łukaszem Gawlasami – twórcami kanału PodróżoVanie.

 

 

 

 

 

 

 

Podróżnicy od 5 lat żyją w CamperVanie, którym zwiedzili całą Europę oraz kawałek Azji i Afryki. Tym razem odwiedzili Żabno i opowiedzieli o swoich podróżniczych doświadczeniach.
Ich przygoda rozpoczęła się w maju 2018 r. Wnętrze swojego domu na kółkach zbudowali własnoręcznie na bazie używanego busa Volkswagena LT35. Aby spełnić własne marzenia o podróżach i wolności, odważyli się porzucić dotychczasową pracę i miejsce zamieszkania, zabierając do auta jedynie niezbędne rzeczy. Od samego początku postanowili dzielić się swoim doświadczeniem dokumentując każdą wyprawę.
Podczas spotkania opowiadali o początku swojej przygody i obawach związanych z odwiedzaniem nowych, nieznanych miejsc. Odwiedzili 37 krajów, odkrywając niemalże całą Europę Centralną i Zachodnią, zahaczające także o Turcję czy Maroko. W planach na przyszłość mają również podróż po USA.
Wydarzenie, którego głównym przesłaniem były słowa Kasi, że nie warto odkładać marzeń na później, przyciągnęło sporą grupę zainteresowanych sprawiając, iż sala na spotkanie wypełniła się aż po brzegi.
Wszyscy obecni na spotkaniu, oprócz podróżniczej prezentacji i opowieści Kasi i Łukasza, mogli zobaczyć z bliska ich CamperVana.

Spotkanie z podróżnikami było częścią projektu „Literackie RYSY”, w ramach którego Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła już Jaśka Melę, a w najbliższym czasie planowane są spotkania z Krzysztofem Wielickim – jednym z najwybitniejszych himalaistów świata oraz Moniką Witkowską – podróżniczką, himalaistką i żeglarką.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej