Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie z ks. Łukaszem Bochenkiem „Powstańcy styczniowi z gminy Żabno”.

Ks. Łukasz Bochenek pochodzi z Niedomic. W 2003 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które uwieńczył święceniami kapłańskimi w 2009 roku oraz uzyskał magisterium z teologii w zakresie historii Kościoła. Posługiwał w parafiach: Kamionka Wielka, Tarnów pw. Dobrego Pasterza, Limanowa-Sowliny, Nowy Sącz pw. św. Małgorzaty. Od września 2022 roku jest wikariuszem w parafii Wojakowa. W 2023 r. wydał książkę „Powstańcy styczniowi z Niedomic”.

Spotkanie odbędzie się 22 stycznia o godz. 11:00 w sali widowiskowej GCK w Żabnie w ramach gminnych obchodów wybuchu Powstania Styczniowego.