W filii bibliotecznej w Niedomicach odbyło się spotkanie „Gruzja i Armenia we wspomnieniach Elżbiety Pabian”. Organizatorem wydarzenia była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie - filia w Niedomicach, Sołtys Wsi Niedomice oraz Koło Gospodyń Wiejskich „U Kazia” w Niedomicach.


Elżbieta Pabian jest mieszkanką Niedomic, miłośniczką wycieczek rowerowych po Polsce i zagranicy, pasjonatką wspinaczek górskich po Tatrach, pasmach Alp i Dormitoru, podróżniczką po Polsce, Europie oraz Azji, której motto życiowe brzmi „brać życie garściami, im trudniejsze wyprawy tym życie ciekawsze”. Elżbieta Pabian jest także zdobywczynią Korony Maratonów w Polsce oraz wolontariuszką w Teatrze im. Ludwika Solskiego i zarazem koneserką sztuk teatralnych.


W ten magiczny wieczór podróżniczka za pomocą prezentacji multimedialnej zabrała uczestników spotkania w podróż po perłach Kaukazu: Gruzji i Armenii i w ciekawy sposób opowiadała o swojej fascynacji  Kaukazem.  Licznie zebrana publiczność żywiołowo reagowała na opowieści i wchodziła w interakcje z prowadzącą. 
Po zakończeniu prezentacji nie zabrakło niespodzianek dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Każda z nich otrzymała tulipana ufundowanego przez Sołtys wsi Niedomice Sylwię Kijowską, Panie wzięły też udział w losowaniu atrakcyjnych nagród sponsorowanych przez Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe „CERTECH” Sp. z o.o. z siedzibą w Niedomicach. 


Podczas spotkania była możliwość skosztowania dań z nutą gruzińskich smaków, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „U Kazia” w Niedomicach. 
Spotkaniu z podróżniczką Elżbietą Pabian towarzyszyła wystawa fotograficzna „Piękno Gruzji i Armenii uchwycone w kadrze Elżbiety Pabian”. Wystawę można zwiedzać do końca marca w godzinach pracy Biblioteki Publicznej w Niedomicach. 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej