Lokalny Klub Kodowania powstał w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie. Celem projektu było zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt realizowany był do 2018 r.

 

Członkowie Klubu Kodowania spotykali się w każdy czwartek o godz. 15.30. Na zajęciach wykorzystywane były gry i aplikacje uczące logiki programistycznej. Na przykład gra Code Monkey, którą trzeba zaprogramować tak, by odzyskać banany zabrane przez złą małpę. Albo aplikacja LightBot – tu też trzeba samodzielnie stworzyć kod z obrazkowych bloczków, dzięki któremu wirtualny robot dotrze do celu. Można było też odkrywać programowanie wspólnie z postaciami znanymi z bajek i filmów – choćby z disnejowską bohaterką Vajaną. Albo kodować w świecie Minecrafta.

 

Uczestnicy zajęć tworzyli także własne animacje i gry w programie Scratch. Sami wymyślali fabułę,  programowali przeszkody, postacie i sposób sterowania nimi – tak żeby gromadzili punkty lub tracić życia. Takie gry to namacalny efekt nauki, a młodzi ludzie mogli chwalić się nim przed rówieśnikami czy rodzicami.

 

Żabno było jedną ze 180 miejscowości w Polsce, w której działał Lokalny Klub Kodowania. To rezultat programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który prowadziła Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej