"Spotkania z kulturą bliską i daleką” to tytuł projektu realizowanego w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na projekt zagłosowało 3337 osób, Gmina Żabno otrzymała na jego realizację dotację w kwocie 140 tys. zł.
Projekt realizowany był w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.
W ramach projektu odbyły się: spotkanie literackie z Joanną Wachowiak, koncert Majki Jeżowskiej, spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem, spektakl „Umrzeć ze śmiechu” na Rynku w Żabnie w wykonaniu aktorów Teatru TeTaTet z Kielc, spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller, koncert „Turnioków” w Bobrownikach Wielkich, a także  spotkanie z Andrzejem Krzywym w Żabnie, Ewą Wachowicz, Arturem Andrusem, koncert Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego, koncert „Habemus Papam” w kościele w Otfinowie i spektakl „Mały książę” w wykonaniu Teatru Piaskowej Animacji. Ze środków projektu częściowo sfinansowano również koncert Beaty Kozidrak z zespołem Bajm w ramach Dni Żabna.
W celu uzupełnienia zbiorów bibliotek publicznych Biblioteka w Żabnie wzbogaciła swój księgozbiór o 1580 książek oraz 469 audiobooków, wydawnictwa te są już na bibliotecznych półkach w Żabnie oraz filiach w Łęgu Tarnowskim, Niecieczy, Niedomicach o Otfinowie.