Projekt „Z gwiazdami nie tylko… zaczytani", finansowany przez Województwo Małopolskie w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego realizowany w roku 2018.

W ramach projektu odbyło się wiele wydarzeń kulturalno-edukacyjnych adresowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (spotkania autorskie, koncerty, spektakl, kabaret), ale przede wszystkim biblioteki w Żabnie, Radłowie i Dąbrowie Tarnowskiej wzbogacą swoje księgozbiory, które posłużą długofalowo szerokiej grupie czytelników.

Projekt spełnił oczekiwania tych, którzy go poparli i na niego zagłosowali, a było to 5789 osób.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski oraz Burmistrz Żabna - Stanisław Kusior.

Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Decyzją Pana Marszałka realizatorem projektu było Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

W ramach projektu odbyło się:

Show dla dzieci w ramach ferii zimowych, koncert Andrzeja Sikorowskiego i Jacka Królika, spotkanie z Lanberry i Patrykiem Kumórem, koncert edukacyjny „Melodie świata” Joanny i Pawła Łukasików, spotkania autorskie z: Edytą i Robertem Zarębskimi, Justyną Bednarek, Grażyną Zielińską i Dariuszem Rekoszem, koncerty: Tomka Kamińskiego, Jana Wojdaka, zespołu „Cisza Jak Ta” oraz Jakuba Michalskiego, spektakl Grupy Rafała Kmity „Aj waj! czyli historie z cynamonem” oraz kabaret Marcina Dańca. W ramach dni miast odbyły się koncerty plenerowe dofinansowane z projektu: w Radłowie Michała Szpaka, w Dąbrowie Tarnowskiej Zakopower, a w Żabnie Golec uOrkiestra.