ImageW związku z obchodami 100 rocznicy urodzin szwedzkiej pisarki – Astrid Lindgren w Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie czynna jest wystawa „Cudowny świat Astrid Lindgren”.

 


Barwne plansze opowiadają o życiu autorki „Dzieci z Bullerbyn”, której dzieciństwo i młodość przypadła na początek ubiegłego wieku, ale jej powieści są w pełni zrozumiałe dla współczesnego czytelnika.  Pisarka wnosi ciepło i humor do wszystkiego co opisuje – codzienne życie i przygody, radości i smutki, dobro i zło, życie i śmierć, miłość.  Można poznać genezę jej niezwykłej twórczości, miejsca, które znamy z jej książek. Nie ma chyba na świecie dzieci (i dorosłych być może), które nie znałyby i nie lubiły książek Astrid Lindgren. Z wypiekami na policzkach czytamy o przygodach Pippi, Ronji córki Zbójnika czy dzieci z Bullerbyn.

Wystawie towarzyszą prace plastyczne – ilustracje do książek Astrid Lindgren, które powstały w czasie warsztatów literacko – plastycznych dla najmłodszych czytelników.

Równocześnie grupom zorganizowanym organizatorzy proponują lekcję biblioteczną „Była sobie raz Astrid Lindgren” i proszą o wcześniejsze uzgodnienie terminu lekcji.

Wystawę w żabnieńskiej bibliotece można zwiedzać do końca listopada.

 

Image

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej