Wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem, chcą coś zrobić dla naszej społeczności lub tylko spróbować swoich sił, namawiamy do zostania wolontariuszem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie. Z osobami, które zechcą z nami współpracować podpiszemy odpowiednie umowy, a po skończeniu współpracy Biblioteka wystawi referencje.

 


Poszukujemy wolontariuszy m.in. do pomocy w pracach bibliotecznych, dostarczaniu książek do domu osobom chorym i niepełnosprawnym, animacji czytelniczej i imprezach kulturalno-oświatowych, prowadzeniu zajęć edukacyjnych i innych. Godziny pracy wolontariusza będą ustalane indywidualnie ze względu na czas, którym wolontariusz dysponuje i charakter wykonywanych świadczeń. Ważna jest regularność i stałość.

            Wolontariuszem może zostać każdy, niezależnie od wieku i wykształcenia, kto pragnie zaangażować się na rzecz innych osób. Dzięki takiej pracy wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji, zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności, a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy.
Pomaganie jest takie proste, wystarczą dobre chęci i chwila wolnego czasu. Aby ta piękna idea mogła być realizowana, dołącz do nas i Ty… pomóż nam pomagać.
Jeśli jesteś zainteresowany ofertą prosimy o zgłaszanie się po informacje do bibliotekarzy w godzinach pracy Biblioteki. Zachęcamy też do wypełnienia ankiety i wysłania na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 Liczą się przede wszystkim dobre chęci i gotowość niesienia pomocy innym.
Dzięki wolontariatowi dowiesz się czym jest altruizm, poznasz wielu ciekawych ludzi, rozwiniesz swoje pasje.
Przydatne mogą być Twoje umiejętności. Na przykład organizacyjne, plastyczne, znajomość języków obcych, programów komputerowych i wiele innych.

Chcesz się dowiedzieć więcej o wolontariacie w Bibliotece. Chciałbyś zostać naszym wolontariuszem? Przeczytaj dokładnie informacje na naszej stronie. Jeśli znajdziesz coś dla siebie przyjdź lub napisz do nas!

• Kto może zostać wolontariuszem?

Każda osoba która skończyła 13 rok życia. Identyfikuje się z celami Biblioteki, ma czas i energię, aby pomagać innym, uczniowie, studenci, osoby starsze.

• Jak zostać wolontariuszem?

Zapraszamy w godzinach otwarcia do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, ul. W. Jagiełły 16.

Zachęcamy także do wypełnienia ankiety i wysłania na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• W Bibliotece wolontariusz może uczestniczyć w różnych działaniach i projektach:

○ pomoc przy organizacji imprez kulturalnych: wystaw, konkursów, spotkań autorskich
○ prowadzenie kursów komputerowych
○ dostarczanie książek do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,
○ pomoc w realizowaniu akcji „Czytamy – słuchamy”
○ pomoc w pracach bibliotecznych
○ tworzenie dokumentacji foto i video z działalności biblioteki
○ realizacja autorskich projektów dla dzieci i młodzieży w bibliotece
○ promocja biblioteki poprzez rozpropagowanie zaproszeń, plakatów i ulotek informujących o wydarzeniach bibliotecznych
 
 

ANKIETA WOLONTARIUSZA

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej