ImageW Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie zainaugurowano cykl Żabnieńskich Spotkań Poetyckich. Patronat nad cyklem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior. Pierwsze Żabnieńskie Spotkanie Poetyckie było  spotkaniem z poetą szczególnym, bo rodakiem ziemi żabnieńskiej ks. Jerzym Janeczkiem. Poeta urodził się w Dąbrowie Tarnowskiej, a dzieciństwo i młodość spędził w Gorzycach. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, święcenia kapłańskie przyjął w tarnowskiej Katedrze. Pracował w parafiach Wadowice Dolne, Szynwałd, był wikariuszem w kościele św. Małgorzaty w Nowym Sączu i Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Obecnie pracuje w parafii pod wezw. Ducha Świętego w Mielcu. Ks. Janeczek jest członkiem Grupy Poetyckiej „Słowo” w Mielcu.

Wydany w roku 2006 debiutancki tomik wierszy pt. „We wszystkim” jest poetyckim debiutem ks. Janeczka, wyrastającym z jego kapłańskich przeżyć, doświadczeń i refleksji.

Bohaterem poezji ks. Janeczka jest Najwyższy, którego każdy może dotknąć, odkryć we wszystkim, co nas otacza, ale również człowiek nieustannie poszukujący celu swego istnienia.

            W spotkaniu  autorskim w bibliotece w Żabnie z poetą spotkali się miłośnicy jego twórczości, zadawali autorowi pytania dotyczące twórczości ks. Janeczka, jego spojrzenia na problemy świata codziennego, kulisy powstania wielu wierszy.

Na koniec spotkania uczestnicy mogli nabyć tomik „We wszystkim” wraz z dedykacją autora.

 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej