Image Filia Miejsko-Gminnej Biblioteki w Żabnie ma nową siedzibę. Oficjalnemu otwarciu i poświęceniu wyremontowanego obiektu towarzyszył specjalny występ dzieci z Niecieczy: przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.


Prace nad adaptacją pomieszczeń znajdujących się w budynku remizy OSP trwały od kilku tygodni, a gmina wyłożyła na ten cel 50 tys. zł. W efekcie czytelnicy mają pomieszczenie, w którym w dobrych warunkach można wypożyczać książki. W przyszłości dostępne ma być także stanowisko komputerowe z łącznością internetową, bo – jak podkreślała Anna Wiśniewska, dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie – biblioteka to dzisiaj nie tylko książki, ale także inne źródła informacji.
Teraz miejsca na to nie braknie. W odróżnieniu od dotychczasowej siedziby (biblioteka korzystała z gościnności w prywatnym domu) pomieszczenie jest przestronne i nie przeszkód dla powiększania księgozbioru. Czytelnicy mają do dyspozycji także toalety.
Zaproszeni na uroczystość otwarcia goście sami mogli ocenić nowe warunki biblioteki. Zanim obejrzeli nowy lokal wzięli udział w poświęceniu obiektu. Ksiądz proboszcz Krzysztof Pasyk przypominał przy tej okazji postać Romana Brandstettera, który już od dziecka uczony był szacunku do książek, a w szczególności do Biblii. Satysfakcji z uruchomienia nowej siedziby filii nie kryl Stanisław Kusior, Burmistrz Żabna. – ekonomicznie jeszcze długo pozostawać będziemy w tyle za krajami Zachodami, ale pod względem walorów kulturowych możemy ich nawet prześcignąć.
Dzieci z przedszkola prezentując program m.in. z ludowymi tańcami jakby wszystkich chciały o tym przekonać. Ich starsi koledzy wierszem przekonywali, że biblioteka to jest to miejsce, które zamierzają odwiedzać. Do tego samego zachęcali także innych. Po mini-koncercie muzycznym w wykonaniu dzieci był czas na oglądanie biblioteki, a potem przy stole można było pogawędzić o dalszych planach rozwoju bibliotek. Burmistrz zdradził, że kolejny cel nazywa się: Niedomice. 
Image
Image
Image
Image
Image
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej