Image W Filii Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Otfinowie 25 listopada spotkali się miłośnicy słowa pisanego, aby w miłym towarzystwie, w nastrojowym wnętrzu zabarwionym blaskiem świec i przy dźwiękach muzyki posłuchać wierszy ks. Jerzego Janeczka.


Ks. Jerzy Janeczek urodził się w Dąbrowie Tarnowskiej, dzieciństwo spędził w Gorzycach, a więc na terenie parafii w Otfinowie. Następnie ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, otrzymując tytuł magistra z zakresu filozofii teoretycznej. Świecenia kapłańskie przyjął w tarnowskiej katedrze w 1990 r. Pracował w parafiach: Wadowice Dolne, Szynwałd, był wikariuszem w kościele Św. Małgorzaty w Nowym Sączu i w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Obecnie pracuje w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu.

    Atmosfera spotkania była niecodzienna, przybyli na nie najbliżsi poety, członkowie rodziny, przyjaciele, znajomi, nie zabrakło duchowieństwa, oraz dyrektorów instytucji działających na terenie Otfinowa i Gorzyc, czytelników i sympatyków biblioteki w tym spora grupa młodzieży. Oprawę muzyczną spotkania przygotowali: Katarzyna Kucia, Jakub Bąk oraz Kamil Janeczek.

    Ks. Jerzy Janeczek zaprezentował wiele dających do myślenia utworów, dzielił się genezą ich powstania, odpowiadał na pytania słuchaczy, wiersze poety czytali uczestnicy spotkania.

    Na spotkaniu można było nabyć tomik poezji "We wszystkim" z autografem autora , wydany w 2006 r.

 

Image

Image

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej