ImageMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Mateuszem Pieniążkiem.

W programie:

- promocja nowych wierszy,

- recital piosenki literackiej „Niebieskie łąki”.

Spotkanie odbędzie się 18 września 2009 roku (piątek) o godz. 11.00 w Sali Klubowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Mateusz Pieniążek ur. w 1952 r. w Przeworsku. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Leżajsku. Magister pedagogiki, doktor nauk humanistycznych. Oblat benedyktyński.

Wydał m.in. tomiki poezji: Zaproszenie do słów, Królestwa, Wieże Strachu, Opowiadam Gabrieli, Powrót do źródła, Ciche legowiska, Rejsy, Wiersze żebrane, Wiatraczek na niebie, Lamentacje. Siedem Świec, Otwórz mi Bramy. Autor wielu utworów dla dzieci, uczestnik programów telewizyjnych - Wigilia poetów w TV Kraków, warsztatów literackich w Teatrze Stara Prochownia w Warszawie. Współzałożyciel Schroniska dla Bezdomnych w Przemyślu.