Image Utwór Jerzego Pilcha „Moje pierwsze samobójstwo” był tematem rozmowy podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.


Książka Pilcha to zbiór 10 opowiadań. W kolejnych częściach tomu pojawiają się te same miejsca i postaci, opisywane wydarzenia przenikają się nawzajem w różnych opowiadaniach. Bohaterem całości jest chłopak z Wisły wychowany w surowym, protestanckim domu.

Miłośnicy pisarza znajdą tu, znane już z innych jego utworów, uwielbienie dla damskich wdzięków, osobliwe przygody oraz mniej lub bardziej skryte popijanie. Odnajdziemy tu też wątki nostalgiczne, odwołujące się do rodzinnych wspomnień. Książka napisana jest charakterystycznym dla Pilcha stylem, którego cechami są sarkazm, ironia, anegdota czy gawęda.

Klubowiczom książka niezbyt przypadła do gustu, ze względu na trudny język oraz brak wyraźnej akcji. Uczestnicy spotkania uznali, że jest to znacznie słabszy utwór niż jego poprzednie książki.

 

Na kolejne spotkanie DKK serdecznie zapraszamy 27 sierpnia 2009 r. (czwartek) na godz. 19:00 do M-GBP w Żabnie. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie utworu Izabeli Sowy „10 minut od centrum”.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej