Image To były bardzo produktywne warsztaty. Do późnych godzin wieczornych poznański fotograf dokumentujący Polskę przeprowadził zajęcia z fotografii na zaproszenie POZYTYWnych i Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie.


 Mariusz Forecki przyjechał do Żabna na zaproszenie Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni i Biblioteki. Zorganizowane z nim spotkanie warsztatowe miało nie tyle przybliżyć osiągnięcia zasłużonego i docenianego na całym świecie polskiego reportażysty, ale przede wszystkim przybliżyć specyfikę pracy fotografa dokumentującego rzeczywistość i przygotować do realizacji najnowszego przedsięwzięcia grupy z Żabna- stworzenia opowieści fotograficznych za pomocą zdjęć i dźwięku. Blisko siedmiogodzinne warsztaty, na których członkowie  i przybyli goście mogli zobaczyć kilkaset fotografii, prezentacji, porównań, przewartościowały z pewnością wiele spojrzeń na fotografię dokumentalną, jednocześnie dając wiele energii i pomysłów do podejmowania nowych, coraz ciekawszych tematów zdjęciowych. Nie zabrakło pytań, tłumaczenia niuansów pracy reportera, opowieści o wyjazdach, o tym jak wygląda zaplecze pracy kogoś kto znalazł się np. w samym środku konfliktu zbrojnego.

Mariusz Forecki jest uznanym polskim fotografem. Obecnie pracuje nad szerokim projektem „Kocham Polskę”, którego finał poznamy końcem 2009 roku. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie w Republice Czeskiej. Jego zdjęcia podziwiać mogli na wystawach nie tylko Polacy, ale także mieszkańcy wielu krajów europejskich.

Warsztaty z Mariuszem Foreckim były pierwszą częścią realizowanego projektu „Fotomova”, który dofinansowany został przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności z programu Działaj Lokalnie VII. Partnerami projektu są: Burmistrz Żabna, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Już teraz członkowie Towarzystwa Fotograficznego zapraszają do śledzenia kolejnych zaproszeń na spotkania i warsztaty, których terminy zawsze publikowane są na stronie internetowej grupy pod adresem: www.pozytywni.art.pl

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej