Image Niemałą atrakcję dla swoich najmłodszych czytelników przygotowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, bowiem 1 marca gościła na spotkaniach autorskich Wandę Chotomską. Poetka, dziennikarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych spotkała się z czytelnikami w Niedomicach i Otfinowie.

Trwające blisko  po 2 godziny spotkania z pisarką upłynęły pod znakiem świetnej zabawy i dobrego humoru. Wanda Chotomska snuła opowieść o Fryderyku Chopinie, w związku z obchodami jego urodzin, opowiadała jak zbierała informacje do książki „Muzyka Pana Chopina” , nie zabrakło także tańca w rytmie walca. Z wielką swobodą i humorem opowiadała o swojej twórczości, recytowała i czytała swe utwory oraz odpowiadała na pytania publiczności. Zachęcała najmłodszych do poznawania muzyki i sztuki, a zwłaszcza malarstwa.

Na zakończenie spotkania autorka podpisywała swoje książki  rymowaną dedykacją budząc nieskrywany podziw najmłodszych czytelników i ich opiekunów. Wspaniała atmosfera oraz humor i łatwość nawiązywania kontaktu z widzami zauroczył wszystkich obecnych. W spotkaniach w Niedomicach i Otfinowie udział wzięło  blisko 180 dzieci.

Warto dodać, iż spotkania te zostały zorganizowane przy współpracy Instytutu Książki i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w ramach działalności młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki.