Image Niemałą atrakcję dla swoich najmłodszych czytelników przygotowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, bowiem 1 marca gościła na spotkaniach autorskich Wandę Chotomską. Poetka, dziennikarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych spotkała się z czytelnikami w Niedomicach i Otfinowie.  


Trwające blisko  po 2 godziny spotkania z pisarką upłynęły pod znakiem świetnej zabawy i dobrego humoru. Wanda Chotomska snuła opowieść o Fryderyku Chopinie, w związku z obchodami jego urodzin, opowiadała jak zbierała informacje do książki „Muzyka Pana Chopina” , nie zabrakło także tańca w rytmie walca. Z wielką swobodą i humorem opowiadała o swojej twórczości, recytowała i czytała swe utwory oraz odpowiadała na pytania publiczności. Zachęcała najmłodszych do poznawania muzyki i sztuki, a zwłaszcza malarstwa.

Na zakończenie spotkania autorka podpisywała swoje książki  rymowaną dedykacją budząc nieskrywany podziw najmłodszych czytelników i ich opiekunów. Wspaniała atmosfera oraz humor i łatwość nawiązywania kontaktu z widzami zauroczył wszystkich obecnych. W spotkaniach w Niedomicach i Otfinowie udział wzięło  blisko 180 dzieci.

Warto dodać, iż spotkania te zostały zorganizowane przy współpracy Instytutu Książki i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w ramach działalności młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej