Image Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Żabnie spotykają się co miesiąc w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej by porozmawiać o przeczytanej lekturze. Tym razem była to powieść Doris Lessing Lato przed zmierzchem. Autorka książki to brytyjska pisarka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla.


Bohaterką powieści Lato przed zmierzchem jest Kate Brown, piękna, czterdziestokilkuletnia kobieta, żona znanego neurologa, matka czworga dorosłych już dzieci. Razem z rodziną mieszka w dużym domu na londyńskich przedmieściach. Kate całe swoje życie podporządkowuje mężowi i dzieciom, wszystko co robi jest związane z ich poczynaniami. Pewnego majowego popołudnia Kate dostaje propozycję pracy w charakterze tłumacza na światowej konferencji „Żywność dla świata”. I po raz pierwszy czuje, że ma wpływ na swoją przyszłość. Z powierzonych jej obowiązków wywiązuje się bardzo dobrze - na tyle, że otrzymuje propozycję dalszej pracy i pokaźną podwyżkę. Nagle musi odnaleźć się w całkowicie nowej dla niej rzeczywistości. Organizuje konferencję w Turcji, gdzie poznaje młodszego od siebie mężczyznę. Łączy ich krótki romans, po którym Kate zmienia się z kobiety, którą była, w całkowicie nową osobę. Te pierwsze od wielu lat wakacje spędzone bez rodziny, pozwoliły głównej bohaterce rozpoznać swoje prawdziwe myśli i uczucia. Sprawiły, że odrzuciła ciążące jej konwenanse i stare przyzwyczajenia.

 

Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 29 kwietnia 2010 r. (czwartek) o godz. 18:00, Klubowicze dyskutować będą na temat powieści Warunek, której autorem jest Eustachy Rylski. Będzie to również okazja do świętowania, ponieważ Dyskusyjny Klub Książki w Żabnie właśnie w kwietniu będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Serdecznie zapraszamy wszystkich stałych członków Klubu, jak również tych, którzy chcieliby do nas dołączyć.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej