Image Podobnie jak w ubiegłych latach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie przygotowała zajęcia dla dzieci, które spędzają ferie zimowe  w mieście. Program na ferie przygotowały również filie biblioteczne w Niecieczy, Otfinowie, Niedomicach
i Bobrownikach Wielkich.


W Oddziale dla dzieci i młodzieży MGBP w Żabnie zajęcia będą odbywać się w godz. 11.00-13.00 we wtorki i czwartki pod hasłem „Zimą wkoło jest wesoło”. Przygotowano zajęcia literacko- plastyczne z „Małym Artystą”, origami, gry planszowe, głośne czytanie ulubionych fragmentów powieści, wierszy itp. Każda środa zaś, to środa filmowa, jej bohaterem będzie Scooby Doo, mówiący dog niemiecki, brązowy w czarne łatki, który jest strasznie tchórzliwy i zawsze głodny (tak samo jak jego pan i najlepszy przyjaciel Kudłaty).

Ponadto zajęcia organizują także filie biblioteczne.

W bibliotece w Bobrownikach Wielkich zajęcia odbywać się będą  we wtorki i czwartki w godz. 11.00-13.00 pod hasłem „U ha ha zima z książką nie jest zła” - zajęcia literacko plastyczne.

Filia w Otfinowie  zaprasza we wtorki i czwartki o godz. 11.00-13.00 na zajęcia literacko plastyczne pt.  „Zimą w bibliotece jest wesoło” oraz  „Ferie z internetem i nie tylko”- gry i zabawy.

Filia w Niecieczy przygotowała zajęcia z cyklu „Bawię się i uczę z Kubusiem Puchatkiem”, które odbędą się  w poniedziałki i środy w godz. 13.00-15.00. W programie głośne czytanie wybranych przygód Kubusia Puchatka, wyszukiwanie ciekawych i zabawnych cytatów, malowanie ilustracji do ulubionych przygód, wykonanie z masy solnej figurek Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Natomiast Filia w Niedomicach przygotowała na czas  wolny od nauki  „Podróże
z Anarukiem po lądach skutych lodem” - głośne czytanie przygód Anaruka głównego bohatera książki Czesława Centkiewicza, zapoznanie dzieci z życiem Eskimosów, zajęcia plastyczne związane z tematem. Biblioteka zaprasza we wtorki i czwartki w godz. 9.00-12.00.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej