Image Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” to konkurs recytatorski przeprowadzany już po raz trzeci w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów.


Finał turnieju, którego istotą jest inspiracja w poszukiwaniach repertuarowych młodych interpretatorów literatury współczesnej i piosenki poetyckiej, przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Wzięło w nim udział 38 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Jury w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”), Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie), Beata Miękina (bibliotekarz); Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej), Maria Kaczmarczyk (emerytowany nauczyciel języka polskiego, logopeda, radna Rady Miejskiej w Żabnie) oraz Anna Wierzbicka (bibliotekarz) przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W turnieju recytatorskim:

- szkoły podstawowe (kl. IV-VI):

I. miejsce: nie przyznano

II. miejsce ex aequo: Kinga Łazarska (SP w Łęgu Tarnowskim) i Franciszek Podłęcki (SP nr 2 w Brzesku)

III. miejsce: Jakub Dubiel (SP w Żabnie)

oraz równorzędne wyróżnienia dla Julii Bober (SP nr 3 Brzesku), Angeliki Kukli (SP w Żabnie), Beaty Kwaśniak (SP w Sieradzy), Michała Mazura (SP w Żabnie) oraz Sylwii Wójcik (SP w Bolesławiu);

 

– gimnazja:

I. miejsce: nie przyznano

II. miejsce: Daria Lechowicz (Gimnazjum w Żabnie),

III. miejsce: Joanna Sobieraj (Gimnazjum w Mędrzechowie)

oraz wyróżnienia dla Ewy Bujak (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Magdaleny Wody (Gimnazjum nr 1 w Brzesku), Sonii Hanek (Gimnazjum w Szczurowej) oraz Edyty Lechowicz (Gimnazjum w Zabawie).

 

- szkoły ponadgimnazjalne:

I. miejsce ex aequo: Dawid Winiarski (ZSP nr 1 w Brzesku) i Katarzyna Płaczek (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej);

II miejsce: Agnieszka Majka (ZSP nr 1 w Brzesku);

III. miejsce: Anna Motyka (ZSP w Szczucinie), Katarzyna Bednarz (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

 

W turnieju poezji śpiewanej:

I. miejsce: Barbara Kozik (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II. miejsce: Anna Nowak (SP w Wietrzychowicach)

oraz wyróżnienia dla Weroniki Pszczoły (SP w Wietrzychowicach) i Zespołu wokalno-instrumentalnego „Fraza” (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

 

            Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Żabna, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Towarzystwo Przyjaciół Żabna oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie. Nagrody wręczył burmistrz Żabna, który patronował całemu przedsięwzięciu.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej