Image W filii bibliotecznej w Niecieczy zakończyły się już zajęcia zorganizowane dla wszystkich najmłodszych czytelników w ramach ferii zimowych. Cykl spotkań „Bawię się i uczę z Kubusiem Puchatkiem”,  wyznaczony  początkowo na poniedziałki i środy zgromadził w placówce wielu zainteresowanych.


Okazało się wówczas, że dwa dni w tygodniu to dla dzieci zdecydowanie za mało, dlatego zajęcia zaczęły odbywać się codziennie.  Mimo iż miejscowa szkoła również zadbała o swoich podopiecznych, zawsze znaleźli oni czas, aby popołudniami odwiedzić bibliotekę i spędzić te parę godzin w towarzystwie Kubusia i jego przyjaciół. Przeprowadzone zajęcia miały charakter literacko-plastyczny, a także manualny.

                Kubuś Puchatek jako postać stworzona przez A.A. Milne w książce o tym samym tytule, jest już znana dzieciom w szkole podstawowej, ponieważ to lektura klas drugich. Młodsze dzieci znają niedźwiadka przede wszystkim z telewizji. Dlatego aby połączyć te różne grupy wiekowe, a równocześnie zainteresować wszystkich czytelników, w zajęciach wykorzystano książki z serii „Bawię się i uczę z Kubusiem Puchatkiem”, które na przykładzie ciekawych i barwnych historyjek, pozwoliły jeszcze bardziej poznać niedźwiadka i jego kompanów, ale ich celem oprócz zabawy była również nauka. Dzieci chętnie czytały o przygodach Kubusia, ale odpowiadały też na szereg pytań związanych z tekstem. Dzięki temu mogły poznać świat dźwięków, różne rodzaje drzew, a także odkryć przyjemność tworzenia dzieł sztuki z różnych surowców. A tego wszystkiego nauczyli ich przyjaciele ze Stumilowego Lasu. Do wybranych przygód zostały namalowane piękne ilustracje. Dla małych czytelników zostały przygotowane malowanki, oczywiście przedstawiające Kubusia, które cieszyły się również zainteresowaniem starszych dzieci. Nieco trudności sprawiło młodym czytelnikom  wykonywanie z masy solnej figurek Puchatka i jego przyjaciół, ale śmiechu i dobrej zabawy nawet wtedy dzieciom nie brakowało.

                  Wystawkę wszystkich prac dzieci będzie można oglądać w filii bibliotecznej w Niecieczy do końca lutego.

                  Biblioteka udostępnia dzieciom również różnego rodzaju gry planszowe, w tym również gry edukacyjne, z których mali czytelnicy w czasie ferii korzystali szczególnie intensywnie. Chętnie również układali puzzle czy domino, a także grali w szachy. W salach bibliotecznych znajduje się również stół do ping-ponga, który szczególnie oblegany był w tym wolnym czasie przez uczniów starszych klas gimnazjalnych, a także szkół średnich.

 
  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej