Image Mejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na II Międzygminny Konkurs Recytatorski.

II MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI

w Roku Fryderyka Chopina

PATRONAT HONOROWY:

Pan Stanisław Kusior – Burmistrz Żabna

Pan Mieczysław Kras – Starosta Tarnowski

Pan Stanisław Początek – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej

REGULAMIN KONKURSU

Organizatorzy: Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej.

Celem konkursu jest przybliżenie biografii i twórczości Fryderyka Chopina oraz kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki klasycznej; popularyzacja dzieł Fryderyka Chopina i ich wkładu w rozwój kultury. Konkurs ma za zadanie wzbogacić obchody Roku Fryderyka Chopina w obu gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska.

Każda szkoła z terenu obu wymienionych powyżej gmin może zgłosić maksymalnie pięciu uczestników, wyłonionych w czasie eliminacji szkolnych.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy konkursu prezentują dwa teksty o życiu, twórczości Fryderyka Chopina albo na temat muzyki jako bohatera, motywu literackiego. Szczególnie cenione będą teksty literackie na temat wkładu muzyki w rozwój polskiej i europejskiej kultury.

Uczestników oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja. Dokona ona oceny według następujących kryteriów:

-   dobór repertuaru (wartość artystyczna),

-   interpretacja utworów,

-   kultura słowa,

-   ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs odbędzie się dwuetapowo:

-  eliminacje (dla uczestników z terenu gminy Żabno – 11.05.2010 r. godz.10.00, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie,ul. Jagiełły 16

- finał międzygminny w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Kościuszki 11 – 17.05.2010 r. godz. 9.00.

Jury zakwalifikuje do konkursu finałowego laureatów, dodatkowo może zakwalifikować osoby wyróżnione.

Organizatorzy zapewniają dla wszystkich dyplomy uczestnictwa, dla laureatów eliminacji
i finału nagrody rzeczowe.

Kartę zgłoszenia do eliminacji gminnych konkursu prosimy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.05.2010 r. na podany poniżej adres lub e-mailem (drogą elektroniczną – za potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia listem zwrotnym):

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Jagiełły 16

33-240 Żabno

Tel. (0-14) 645-69-31

W ramach Finału II Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego ogłoszonego w Roku Fryderyka Chopina odbędzie się spotkanie z Panią Teresą Budzisz-Krzyżanowską – wielką aktorką scen polskich i pedagogiem.

Żabno, 8.04.2010 r.

KARTA ZGŁOSZENIA