Image Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie po raz trzeci organizuje konkurs plastyczny kierowany dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Żabno. Tym razem będzie on przebiegał pod hasłem „Kolorowy świat Wandy Chotomskiej”. Okazją jest osiemdziesiąta rocznica urodzin jednej z najpopularniejszych pisarek dla dzieci.


Wanda Chotomska jest autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Jej utwory to, m.in. „Dzieci Pana Astronoma”, „Różowy balonik”, „Dziesięć bałwanków”, „Krakowiaczek”. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, a w 1969 r. została odznaczona Orderem Uśmiechu.

Celem konkursu ogłoszonego przez żabnieńską bibliotekę jest popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Wandy Chotomskiej, rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci oraz kształtowanie świadomego odbiorcy sztuki.

Prace można składać do 15 stycznia 2010 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie. Na najlepszych czekają nagrody książkowe i dyplomy.

 

>>POBIERZ REGULAMIN<<

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej