Image II Międzygminny Konkurs Recytatorski w Roku Fryderyka Chopina przeprowadzany jest w dwóch gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska. Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek oraz Starosta Tarnowski Mieczysław Kras.


Celem konkursu jest przybliżenie biografii i twórczości Fryderyka Chopina oraz kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki klasycznej jak również popularyzacja dzieł tego wybitnego polskiego kompozytora.

Konkurs składa się z dwóch etapów: gminnego oraz międzygminnego. Występy uczestników w eliminacjach na terenie gminy Żabno oceniało jury w składzie: Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodnicząca), Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej), Marta Warias (dyr. MGBP w Żabnie) oraz Wojciech Markiewicz (dyr. GCK w Żabnie).

W kategorii wiekowej: gimnazjum komisja konkursowa po przesłuchaniu 15 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I. miejsce: Justyna Drąg (Publiczne Gimnazjum w Niedomicach),

II. miejsce: Izabela Pyrchla (Publiczne Gimnazjum w Żabnie),

III. miejsce: Paulina Kwaśniak (Publiczne Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim)

oraz wyróżnienia dla Darii Lechowicz (Publiczne Gimnazjum w Żabnie), Ewy Bieś (Publiczne Gimnazjum w Żabnie) i Kingi Łazarz (Publiczne Gimnazjum w Żabnie).

 

Natomiast w kategorii wiekowej: szkoła średnia po przesłuchaniu 3 uczestników nie przyznano nagród i wyróżnień.

 

            Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz materiały promocyjne o gminie i powiecie.

Finał II Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego w Roku Fryderyka Chopina odbędzie się 17 maja 2010 r. o godz. 9:00 w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej. W programie – oprócz występów laureatów – przewidziano również spotkanie z aktorką Teresą Budzisz-Krzyżanowską oraz koncert w wykonaniu Joanny Błażej-Łukasik i Magdaleny Skawińskiej.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej