Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Alicji Klich i Stanisława Klicha z cyklu „Pasje naszych czytelników”. Otwarcie wystawy uświetnił „ZIMOWY KONCERT” w wykonaniu uczniów Pani Ireny Juchniewicz-Miękiny, na którym zaprezentowano piosenki o zimie oraz kolędy i pastorałki.


Autorzy wystawianych prac opowiedzieli o swojej pasji malarskiej, stosowanych technikach oraz innych wernisażach swoich prac. Liczni uczestnicy spotkania mogli nie tylko oglądać prace malarskie, ale także porozmawiać z artystami. Na wystawie zaprezentowano ok. 100 obrazów. Są to głównie pejzaże, martwe natury, portrety oraz kwiaty i konie.

 

Alicja Klich jest emerytowaną nauczycielką z Łęgu Tarnowskiego. Po pędzel sięgnęła cztery lata temu po zajęciach w ramach Akademii Umiejętności III Wieku. Ulubione techniki malarskie to olej i pastele, a ulubionym tematem są pejzaże i kwiaty. Jej obrazy były prezentowane w Wojniczu, Tarnowie, Radłowie i Bobrownikach Wielkich.

Stanisław Klich to mieszkaniec Bobrownik Wielkich, malarz, pejzażysta, rzeźbiarz. Malarstwem interesował się od wczesnego dzieciństwa. Ma na koncie wystawy indywidualne m.in. w Tarnowie, Wojniczu i Radłowie.

 

M-GBP w Żabnie serdecznie zaprasza na wystawę, która czynna będzie do końca lutego 2010 r. w godzinach pracy biblioteki (10.00 do 19.00).

 


 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej