Image Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” to konkurs recytatorski przeprowadzany już po raz trzeci w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów.


Dla powiatu tarnowskiego eliminacje do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Wzięło w nich udział 34 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego.

 

Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczący), Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) oraz Beata Miękina (bibliotekarz) przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa:

I. miejsce: Michał Mazur (SP w Żabnie)

II. miejsce: Beata Kwaśniak (SP w Sieradzy), Jakub Dubiel (SP w Żabnie)

oraz wyróżnienia dla Kingi Łazarskiej (SP w Łęgu Tarnowskim), Pauliny Moryl (SP w Siedliszowicach), Katarzyny Cygan (SP w Gromniku), Angeliki Kukli (SP w Żabnie).

 

Druga komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie), Anna Wierzbicka (bibliotekarz) przesłuchująca recytatorów przyznała:

 

- w kategorii artystycznej: recytacja – gimnazjum:

I. Daria Lechowicz (Gimnazjum w Żabnie),

II. Edyta Lechowicz (Gimnazjum w Zabawie)

oraz wyróżnienie dla Kingi Łazarz (Gimnazjum w Żabnie);

 

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła ponadgimnazjalna: wyróżnienie dla Gabrieli Kołodziej (VI LO w Tarnowie).

 

Trzecia komisja konkursowa w składzie: Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie, przewodniczący), Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”) oraz Anna Wierzbicka (bibliotekarz) po przesłuchaniu uczestników Turnieju w kategorii artystycznej: poezja śpiewana przyznała:

 

I. miejsce: Anna Nowak (SP w Wietrzychowicach)

II. miejsce: Weronika Pszczoła (SP w Wietrzychowicach)

 

            Dyplomy i nagrody książkowe wszystkim laureatom wręczył zastępca burmistrza Żabna Zbigniew Lustofin.

Patronat honorowy nad Turniejem objął burmistrz Żabna oraz starosta tarnowski. Biblioteka serdecznie dziękuje Towarzystwu Przyjaciół Żabna za zakupienie części nagród dla laureatów.

 

Finał III Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2010 odbędzie się 27 października o godz. 9:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie, ul. W. Jagiełły 16.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej