Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w III Gminnym Konkursie Plastycznym, który kierowany był dla dzieci z przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Żabno.


Jak w poprzednich latach zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji lub pracy przestrzennej do wybranego utworu znanego pisarza. Dotychczas dzieci zmierzyły się z twórczością Stanisława Wyspiańskiego i Juliana Tuwima. W tym roku tematem prac stały się utwory Wandy Chotomskiej – autorki ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży. W dorobku pisarki są m.in. wiersze, opowiadania wierszowane, polskie legendy ludowe, piosenki dziecięce, audycje radiowe i telewizyjne oraz scenariusze sztuk teatralnych. Do najbardziej znanych utworów można zaliczyć: Dzieci pana Astronoma, Różowy balonik, Dziesięć bałwanków, Przygody jeża spod miasta Zgierza czy Muzyka pana Szymanowskiego.

Celem konkursu ogłoszonego przez żabnieńską bibliotekę jest popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Wandy Chotomskiej, rozwijanie
i doskonalenie możliwości twórczych dzieci oraz kształtowanie świadomego odbiorcy sztuki. Został on zorganizowany z okazji 80. urodzin poetki. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Żabna.

Spotkanie uświetniły występy dzieci z placówek oświatowych gminy Żabno, które przybliżyły uczestnikom twórczość Wandy Chotomskiej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żabnie pod kierunkiem bibliotekarzy żabnieńskiej biblioteki w ramach „Ferii z Biblioteką” przygotowały sztukę teatralną Wandy Chotomskiej Królewna Śmieszka. Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Żabnie zaprezentowały Dziesięć bałwanków, natomiast uczniowie Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy recytowały kilka utworów pisarki m.in. Sowy, Księżyc
i konwalie.

ZOBACZ FILM (youtube.com)


  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej