Image W sobotni wieczór w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbył się wieczór poetycki Anny Wójcik pt. „Spektakl o marzeniach”.  Anna Wójcik urodziła się w Krakowie, dzieciństwo spędziła w Gorlicach. Od dziecka interesowała się sztuką. Często brała udział w przedstawieniach i akademiach szkolnych, konkursach recytatorskich, należała do kółka plastycznego, śpiewała w zespole religijnym, uczyła się też gry na gitarze. Swoje pierwsze wiersze zaczęła pisać już w szkole podstawowej.

W maju 2001 r. w Gorlicach miał miejsce jej pierwszy wieczór poezji „W objęciach prawdy” w formie spektaklu teatralnego, na którym promowany był jej tomik poezji pod tym samym tytułem. Następnie zaangażowała się w amatorski zespół teatralny działający w Gorlicach.

Anna Wójcik od najmłodszych lat chciała zostać aktorką, jednak jej rodzice odwodzili ją od tego pomysłu, twierdząc, że aktorką zawsze można zostać, jednak trzeba mieć jakąś alternatywę. Dlatego po maturze Anna rozpoczęła studia na kierunku: biotechnologia, jednocześnie po drugim roku studiów podjęła naukę w prywatnej szkole aktorskiej „Lart Studio” w Krakowie. Obecnie jest doktorantką w Polskiej Akademii Nauk w Krakowie w zespole chemii kwantowej.

W maju tego roku zainaugurował w Krakowie swoją działalność „Teatr Wspólny”, w którym Anna Wójcik realizuje swoje marzenia o aktorstwie.

Na spotkaniu w rodzinnej miejscowości swego taty Anny Wójcik zaprezentowała wraz z grupą przyjaciół „Spektakl o marzeniach” oparty na własnych tekstach. Jak mówiła autorka „nie jest to typowy spektakl teatralny… a raczej wydarzenie, które ma na celu wprowadzenie czytelnika w świat zawarty w wierszach, w świat, którego każdy z nas doświadczył… w świat marzeń, pragnień, tęsknot, smutków, radości… w świat będący granicą między nami, przestrzenią znajdującą się pomiędzy dwiema stronami lustra. Nie jest to przestrzeń widzialna, choć wszyscy tak doskonale ją znamy…”. W spektaklu w atmosferze płonących świec i ogromnego lustra obok Anny Wójcik wystąpili Agnieszka Dikolenko i Marek Mardosewicz.

Spotkanie w Żabnie zakończył wspólny występ ojca i córki Aleksandra Wójcika i Anny. Tym akcentem Anna Wójcik chciała podziękować swemu tacie za ukazanie sensu marzeń i ich realizację, bo bez marzeń cóż wart byłby świat? 

W spotkaniu z poezją Anny Wójcik udział wzięli czytelnicy żabnieńskiej biblioteki, przyjaciele i najbliżsi poetki.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej