Image Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła Ewę Stadtmuller – poetkę i pisarkę mieszkającą w Krakowie, autorkę wielu książek dla dzieci i młodzieży. 


Ewa Stadtmuller ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Na szczególną uwagę zasługują napisane wspólnie z Anną Chachulską przewodniki: „Kraków i okolice” oraz „Zakopane i okolice”. Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki: „Przypalona szarlotka”, „Zwierzyniec Pana Boga” czy opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba” oraz wydany przed paru dniami „Znak pokoju”. W 2003 roku Ewa Stadtmuller została wyróżniona Honorową Wstęgą – Przyjaciel Przedszkolaka.   

 

Ewa Stadtmuller w M-GBP w Żabnie gościła już kilka razy. Dzisiejsze spotkanie odbyło się z przedszkolakami z Żabna. Autorka opowiadała jak powstaje książka, bawiła się z dziećmi w teatr, zadawała bajkowe zagadki. Na zakończenie życzyła najmłodszym wielu wspaniałych przygód w krainie bajek. W spotkaniu wzięło udział prawie 60 przedszkolaków.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej