Image W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

 Jacek Dehnel - poeta, tłumacz, prozaik, malarz.


Ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Autor jest Laureatem licznych konkursów poetyckich m.in. Nagrody im. Kościelskich i Paszportu „Polityki”. Nominowany również do nagród „Nike” i „Cogito”. Jego utwory to m. in. powieść „Lala”, tom opowiadań „Rynek w Smyrnie”, zbiór czterech mini powieści „Balzakiana” oraz zbiór miniatur literackich „Fotoplastikon”. Jacek Dehnel jest jednym z wielu młodych autorów, który za sprawą wyróżnień, ale i swojej wybitnej osobowości stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych głosów w najnowszej literaturze.

Na spotkanie w Żabnie przybyli nie tylko członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, ale także wielu czytelników w tym członkowie Klubu Młodych Literatów - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Autor przedstawiał swoje utwory przy pomocy prezentacji multimedialnej. Opowiadał o swoim życiu i twórczości, o swych fascynacjach literackich, ulubionych książkach, czytał fragmenty swoich dzieł oraz odpowiadał na pytania czytelników.  O swojej technice pisarskiej mówił: „należę do twórców, którzy zwracają uwagę na formę, wiedząc, że ona czemuś służy”. Miejsce czytelnika w jego twórczości  określił jako stanie na brzegu wyspy, która należy przejść. Ważny jest pierwszy krok – pierwsza strona powieści. Zdradził również temat książki, która właśnie powstaje.

 

Uczestnicy spotkania autorskiego mieli okazję nabyć egzemplarze książek Jacka Dehnela wraz z dedykacją autora.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej