Image W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się spotkanie autorskie z Józefem Gaikiem – mieszkańcem Żabna. Autor prezentował swoje utwory w ramach cyklu „Żabnieńskich Spotkań Poetyckich” organizowanych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Żabna.

Na wieczór z poezją przybyli mieszkańcy Żabna, przedstawiciele instytucji oraz krewni i przyjaciele samego autora, którym pan Józef Gaik czytał swoje utwory z tomików Wiersze na drodze życia oraz Dni trwogi i cierpień. Były także prezentowane utwory dotychczas nieopublikowane. 


Większość jego utworów powstała na życzenie innych osób, głównie są to więc wiersze z okazji różnych uroczystości rodzinnych, świąt i rocznic okolicznościowych. Ponadto w drugim tomiku zawarte są wiersze poświęcone tematyce II wojny światowej. Poeta opowiadał również o swoim życiu, o różnych sytuacjach, które stały się tematem jego wierszy.

Józef Gaik poezją zajmuje się amatorsko. Z wykształcenia jest elektromonterem, mistrzem elektromechanikiem aparatury elektrycznej i technikiem elektroenergetyki sieci elektrycznych. Przepracował czterdzieści lat na różnych stanowiskach. Był m.in. kierownikiem Rejonu Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Dąbrowa Tarnowska – Żabno. W 1993 r. przeszedł na rentę. Wiersze pisze od zawsze, jednak opublikował pierwsze swe utwory dopiero w 2008 r.

 

Uczestnicy wieczoru autorskiego mieli okazję nabyć egzemplarze tomików wraz z dedykacją autora. Był też czas na indywidualne rozmowy i dyskusje o literaturze.

 
  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej