Image Na zaproszenie Biblioteki  w Bobrownikach Wielkich i klubowiczów z młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy Bibliotece od 2008 r. przybędzie Paweł Bęręsewicz – autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci.


                Spotkanie z pisarzem odbędzie się  5 listopada o godz. 9.00 , a współfinansowane jest przez Instytut Książki i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Paweł Beręsewicz - absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumacz, autor słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Pisze nie tylko dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, jest autorem, bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in., „Wielkiego Słownika PWN-Oxford”.

Chociaż książki dla dzieci publikuje dopiero od 2004 roku, otrzymał już na nie wiele nagród i wyróżnień: m.in. nagrodę „Guliwera” i PTWK za Co tam u Ciumków?, wyróżnienie w konkursie do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, wyróżnienie Fundacji „Świat Dziecka” za Pan Mamutko i zwierzęta. Książka Ciumkowe historie (w tym jedna smutna) została nagrodzona w konkursie „Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego” w 2008 roku. Paweł Beręsewicz jest również autorem takich książek jak m.in.:  Akcja ratunkowa, Wieści domowe,  Na przykład Małgośka,  Tajemnica człowieka z blizną, Czy wojna jest dla dziewczyn,  Wielka wyprawa Ciumków, Warszawa. Spacery z Ciumkami, Czy pisarzom burczy w brzuchu, Żeby nóżki chciały iść.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej