Image W Bibliotece Publicznej w Bobrownikach Wielkich odbyło się spotkanie z pisarzem dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem, który przybył  na zaproszenie biblioteki i młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.


W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich z panią Barbarą Kotapką, członkowie DKK: Ewelina Skrabacz, Klaudia Częczek, Paulina Kieć, Bartek Wójcik z Publicznego Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim, Agata Poręba, Emilia i Szymon Częczek ze Szkoły Podstawowej w Ilkowicach. Gościem spotkania był również pan Marian Woźny – radny Rady Miejskiej w Żabnie.

Główny bohater spotkania Paweł Beręsewicz w ciekawy i bardzo dowcipny sposób opowiadał o sobie, swojej pracy i twórczości. Do wspólnej rozmowy o swoich książkach  autor zaprosił : Pawła, Kacpra i dwie Eweliny, częstując  je  przysłowiową „ herbatką”, a dyskutowali: z Pawłem o „Wielkiej wyprawie Ciumków”,  z Kacprem o  „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, z Eweliną 1 i Eweliną 2 o „Warszawa spacery z Ciumkami”. Jedna z rozmów okraszona została scenką rodzajową,  co wzbudziło niemały entuzjazm i uśmiech.

Na zakończenie spotkania szczęśliwi posiadacze książek otrzymali wpis z dedykacją od samego autora. Dziękując autorowi za spotkanie zaproszono go na następne, być może w niedalekiej przyszłości, a wszystkich zainteresowanych twórczością Pawła Beręsewicza, Biblioteka zaprasza do wypożyczania Jego książek, które znajdują się w jej zbiorach.

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej