Image Niemałą atrakcję dla swoich najmłodszych czytelników przygotowuje Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, bowiem 1 marca gościć będzie na spotkaniach autorskich Panią Wandę Chotomską. Poetka, dziennikarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych spotka się z czytelnikami w Niedomicach i Otfinowie.


Wanda Chotomska urodziła się w 1929 roku. Debiutowała na łamach „Świata Młodych” w 1949 r. Stworzyła jedną z najpopularniejszych dobranocek – cykl „Jacek i Agatka”. Jej opowiadanie „Drzewo z czerwonym żaglem” trafiło na Listę Honorową im. Hansa Christiana Andersena. Została przez swoich czytelników wyróżniona Orderem Uśmiechu. Z okazji obchodów 80. urodzin pisarki Biblioteka w Żabnie zorganizowała III Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Kolorowy świat Wandy Chotomskiej”, nad którym patronat honorowy sprawował Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

Spotkania autorskie odbędą się 1 marca o godz. 9.30 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Niedomicach, zaś o godz. 13.00 w Filii Bibliotecznej w Otfinowie. Warto dodać, iż organizowane są one w ramach działalności młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki właśnie w filiach MGBP w Otfinowie i Niedomicach.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej