Image Już po raz siódmy Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, wielką akcję popularyzacji książki i czytelnictwa, w tym roku pod wiodącym hasłem „BIBLIOTEKA - SŁOWA, DŹWIĘKI, OBRAZY”. W realizowaniu hasła jest miejsce zarówno na podkreślenie roli Internetu, w którym splot tych pojęć realizuje się najpełniej, jak i na odniesienie do trwającego Roku Chopinowskiego. W organizację tego przedsięwzięcia włącza się Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie wraz ze swoimi filiami.


Dla swoich czytelników Biblioteka w Żabnie przygotowała m.in.

11.05 – eliminacje gminne do II Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego w Roku Fryderyka Chopina;

12.05 – spektakl  teatralny „Kopciuszek” w ramach akcji „Czytelnicy – Przedszkolakom”

13.05 - spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller, pisarką, autorką książek dla najmłodszych;

15.05 - spotkanie z Teresą Budzisz – Krzyżanowską, aktorką scen warszawskich i krakowskich

17.05 - finał II Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego w Roku Fryderyka Chopina

18.05- warsztaty „Żabnieńskie legendy – zebranie i opracowanie legend”, które przeprowadzi Ewa Stadtmuller

Obchodom Tygodnia Bibliotek  w Żabnie towarzyszy wystawa „Chopin satyrycznie” – ekspozycja prac Zbigniewa Jujki.

Filia w Bobrownikach Wielkich zaprasza najmłodszych czytelników do literackiej zabawy pod hasłem „Zgaduj-Zgadula z wierszami Jana Brzechwy”, gdzie w formie zabawy można będzie wykazać się znajomością wierszy poety. Biblioteka zaprasza również do oglądnięcia wystawy poświęconej życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Zaplanowano również spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki.

W Filii w Niecieczy odbędą się warsztaty literackie „Żabnieńskie legendy – zebranie i opracowanie legend” oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs na najaktywniejszego czytelnika biblioteki. W Tygodniu Bibliotek zainauguruje swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki w Niecieczy.

Filia w Niedomicach przygotowała dla najmłodszych  uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników pod hasłem "W krainie uśmiechniętej książki"  oraz lekcje biblioteczne dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Niedomicach.

W Filii w Otfinowie odbędą się zajęcia literacko - plastyczne z książkami szczęśliwego dzieciństwa  z serii "Polskie dobranocki".  W czasie Tygodnia Bibliotek oraz przez miesiąc maj biblioteka zaprasza do zwiedzania  wystawy malarskiej pt. "Świat wokół mnie". Wystawa prezentuje obrazy Pana Stanisława Łabudy z Otfinowa, który swój  czas przeznacza amatorsko na malowanie. Jego obrazy to pejzaże oraz  martwa natura.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej