Image Dla wszystkich dzieci, które spędzają ferie zimowe w domu Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz jej filie działające na terenie gminy przygotowały wiele ciekawych propozycji.


W Oddziale dla dzieci i młodzieży M-GBP w Żabnie zajęcia będą odbywać się w godz. 11.00-13.00 we wtorki i czwartki pod hasłem „Zimowanki”. W programie przewidziano głośne czytanie bajek o tematyce zimowej, malowanie farbami, wykonanie kartek walentynkowych, a na zakończenie ferii – bal karnawałowy. W środy natomiast biblioteka zaprasza na seanse filmowe.

 

Filia Biblioteki w Bobrownikach Wielkich zaprasza wszystkich chętnych również we wtorki i czwartki w godz. 11. 00 – 13.00 na zajęcia pt. „Z wizytą u Pani Zimy”. Będą to zajęcia literacko-plastyczne, na uczestników czekają także rozmaite gry, zabawy, konkursy, rebusy i kalambury.

 

Filia w Niecieczy przygotowała zajęcia „Ferie z Martynką”. Na program spotkań składają się: głośne czytanie wybranych przygód Martynki, malowanie ilustracji do ulubionych przygód, wymyślanie kolejnych tytułów serii i dołączanie do nich ilustracji oraz tworzenie mozaiki – wyklejanie postaci z bajki o Martynce  kolorowymi papierowymi elementami. Zajęcia odbywać się będą w  poniedziałki i środy od 13:00 do 15:00.

 

„Ferie zimowe wśród baśni Wioletty Piaseckiej” to tytuł zajęć w Filii w Otfinowie, w których dzieci będą mogły uczęszczać we wtorki, czwartki oraz piątki od godz. 10.00 do 12.00. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z baśniami Wioletty Piaseckiej, będą tworzyły mozaiki z papieru oraz zajmą się scrapowaniem. Biblioteka dysponuje ponadto wieloma grami i zabawami planszowymi, z których wszyscy chętni będą mogli skorzystać.

 

Filia w Niedomicach zaprasza dzieci i młodzież na ferie zimowe pod hasłem „Bliskie spotkanie z Królową Śniegu w baśniowym świecie Hansa Christiana Andersena”. Program zajęć obejmie: głośne czytanie baśni H. Ch. Andersena, zajęcia plastyczne, kalambury: Zgadnij jaka to baśń?, a także gry planszowe, rozwiązywanie krzyżówek, układanie puzzli. Spotkania odbywać będą się we wtorki i czwartki od godz. 10.00-12.00.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej