Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze dyskutowali na temat książki  popularnego pisarza polskiego Pawła Beręsewicza   pt. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”.


 

„Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” to minipowieść dla młodych. Główny bohater Jacek Karaś dostrzega u siebie pierwsze objawy zakochania w nowej koleżance szkolnej Kaśce Kwiatek. Ponieważ jego wybranka nie wygląda na razie na szczególnie zakochaną, Jacek postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sam ją zakochać. Pomysłów mu nie brakuje: od tych klasycznych i najbardziej fantazyjnych po wykorzystanie codziennych możliwości np. pisanie referatu czy wyprawa na majówkę

Klubowicze, po przeczytaniu książki „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” stwierdzili, że jest to świetna, humorystyczna opowieść. Zabawna, szybka historia zainteresuje każdego czytelnika. Paweł Beręsewicz  przedstawia problemy wieku dziecięcego: pierwsza  miłość, kłopoty z przezwiskami czy docinkami i złośliwostkami kolegów szkolnych. To jedna z tych historii, które warto przeczytać – przynosi uśmiech i wytchnienie, uspakaja i bawi. Napisana prostym językiem.  Warto dodać, iż autor książki gościł w tym roku na terenie gminy Żabno, spotkał się z czytelnikami w Otfinowie i Niedomicach.

Na kolejnym spotkaniu 31 sierpnia 2011 roku będzie omawiana książka  pt. „Krzysio Raper i szalony komputer”. Oddział dla dzieci i młodzieży serdecznie zaprasza młodych czytelników do dyskusji.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej