Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze rozmawiali na temat książki  słynnej  angielskiej autorki Jacqueline Wilson pt.„Urodziny Daisy”.


Amy, Bella, Chloe i Emily są przyjaciółkami z jednej szkoły i mają swój własny Klub Alfabetyczny. Daisy jest najnowszą członkinią klubu i bardzo stara się dopasować do grupy, nawet gdy Chloe jest czasem dla niej nieprzyjemna. W ciągu roku dziewczyny planują coraz bardziej wyszukane imprezy urodzinowe. Deisy drży na samą myśl, że wkrótce przyjdzie jej kolej na zorganizowanie przyjęcia, ponieważ nie wie, co jej koleżanki powiedzą na nocleg w domu z jej niepełnosprawną siostrą. 

Klubowicze, po przeczytaniu „Urodzin Daisy” stwierdzili, że książka jest świetna, trzymająca w napięciu. Subtelnie i z humorem porusza problemy dziewczęcej przyjaźni oraz niepewności i rozterek wieku dziecięcego. Wartka akcja, a także sporo ilustracji zachęcają do czytania. Naddaje się dla dzieci w  wieku 7-10 lat, ale również dla starszych.

 

Na kolejnym spotkaniu 23 lutego 2011 roku będzie omawiana książka znanej autorki  Barbary Kosmowskiej pt. „Pozłacana rybka”. Oddział dla dzieci i młodzieży serdecznie zaprasza młodych czytelników do dyskusji.

 

Na swym kolejnym spotkaniu dyskutowali też dorośli. Tym razem klubowicze rozmawiali na temat powieści Marty Fox „Kobieta zaklęta w kamień”.

 

Marta Fox, podbijająca swoimi powieściami serca nastolatek, dzięki tej powieści trafiła także na nocne stoliki ich mam, a nawet babć. Znana z lekkiego, gawędziarskiego stylu rejestruje kobiecą stronę codzienności, doskonale oddając specyfikę „babskiego doświadczania świata”.

 

Emilia, główna bohaterka „Kobiety zaklętej w kamień”, pisarka w średnim wieku, cierpi na dziwną chorobę skóry, w wyniku której jej ciało stopniowo kamienieje. Pozornie spełniona, matka dorosłych dzieci, zaczyna szukać źródła choroby w swojej przeszłości. Wyrusza w podróż by stanąć twarzą w twarz z dramatyczną historią sprzed lat, która wciąż rani ją i jej najbliższych. Ostatecznie historia Emilii okazuje się opowieścią o sile kobiecości i odwadze poszukiwania własnej tożsamości. Zachęca do tego, żeby nie przegapić drugiej szansy na szczęście. A przede wszystkim – pokazuje, jak obudzić w sobie to, co często w nas martwe, uśpione, skamieniałe. Jak znów nabrać apetytu na życie. Wciągająca lektura dla trzech pokoleń kobiet. Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych odbędzie się 24 lutego. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie.

   
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej