Image Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

18 maja 2011 r. o godz. 19.00 MGBP  w Żabnie, ul. Jagiełły 16.

Małgorzata Kalicińska ur. 30 września 1956 roku w Warszawie. Po ukończeniu SGGW, pracowała jako nauczyciel, najpierw w technikum, a następnie w dwóch szkołach podstawowych. Po tym okresie przyszedł czas na telewizję, gdzie pracując w TVP1, zbierała materiały do programu „Kawa czy herbata”, współtworzyła program „Forum nieobecnych”, pomagała redagować „Żyć bezpieczniej”. W TVP2 prowadziła program „Opowiedz nam swoją historię”.

Przez wiele lat pracowała w Agencji Reklamowej Camco - Media, będąc jednocześnie jedną z jej współzałożycielek.

Jest autorką powieści „Dom nad rozlewiskiem", „Powroty nad rozlewiskiem", „Miłość nad rozlewiskiem”,  „Zwyczajny facet”, a także powieści autobiograficznej „Fikołki na trzepaku”.

Na podstawie ”Domu nad rozlewiskiem” oraz „Miłości nad rozlewiskiem” powstał serial dla TVP z Joanną Brodzik  oraz Małgorzatą Braunek w rolach głównych.