Image Miejsko -Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie Filia w Otfinowie i Niedomicach zapraszają na spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, 12 kwietnia 2011 r. (wtorek), godz. 9.00 – Filia w Otfinowie, godz. 11.30 – Filia w Niedomicach.

Paweł Beręsewicz – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody "Guliwera", konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Autor m.in. „Lalki Dorotki”, „Akcja ratunkowa”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Co tam u Ciumków?”, „Pan Mamutko
i zwierzęta”, „Ciumkowe historie w tym jedna smutna”, „Czy pisarzom burczy w brzuchu?”, „Żeby nóżki chciały iść”, „Bajkowy słownik polsko-angielski i angielsko-polski dla dzieci”. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.