Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze rozmawiali na temat książki znanej polskiej autorki Barbary Kosmowskiej pt.„Pozłacana rybka”.


 

Książka zdobyła I miejsce w kategorii książek dla młodzieży w wieku 10-14 lat w Konkursie Literackim im Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom. Jest powieścią dla nastolatków o miłości, przyjaźni i przeżywaniu bolesnych spraw.

 

Klubowicze, po przeczytaniu „Pozłacanej rybki” stwierdzili, że książka jest świetna, trzymająca w napięciu. Porusza wiele ważnych życiowo problemów: pierwsza miłość, dziewczęca przyjaźń, rozwód rodziców. W swoim otoczeniu Alicja - główna bohaterka spotyka się z problemem anoreksji, narkotyków, nieuleczalnej choroby pięcioletniego braciszka - Fryderyka. Alicja rozpieszczona jedynaczka staje przed koniecznością uporządkowania sobie świata po rozwodzie rodziców.

 

Na kolejnym spotkaniu 30 marca 2011 roku będzie omawiana książka  autorki  Liliany Bardijewskiej pt. „Dom ośmiu tajemnic”. Oddział dla dzieci i młodzieży serdecznie zaprasza młodych czytelników do dyskusji.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej