Po przerwie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie powróciła do spotkań z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”.

Na głośne czytanie zaproszone zostały przedszkolaki – grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola w Żabnie. Honorowym gościem była emerytowana nauczycielka, radna Rady Miejskiej w Żabnie Maria Kaczmarczyk, która przeczytała książkę z serii Kubuś Puchatek pt. „Magiczne słowo”. Piękne czytanie na głos przez panią Marię Kaczmarczyk sprawiło najmłodszym radość. Nie tylko uważnie słuchali, ale także chętnie rozmawiali na temat dobrych manier. Obiecali, że nie zapomną o magicznych słowach: dziękuję, przepraszam i proszę. Niespodzianką spotkania była wizyta Tygryska przyjaciela Kubusia Puchatka, który przekazał dzieciom „ małe co nieco”.

„Cała Polska czyta dzieciom” to cykliczne spotkania, które dla przedszkolaków organizuje żabnieńska biblioteka w ostatni poniedziałek każdego miesiąca.