XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku przypada w dniach 8-15 maja. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich użytkowników. Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Bajka o łaciatym słoniu” ks. Bogusława Zemana.

 

 


Bombik to jedyny na świecie łaciaty słonik. Przeżywa on wiele ciekawych przygód i poznaje wciąż nowych przyjaciół. Na dodatek ten wyjątkowy bohater potrafi grać na cymbałkach i układać śliczne piosenki. Bombik wyrusza do Sapiącego Bambidu, starego mamuta, aby ten pomógł mu pozbyć się niechcianej plamy na grzbiecie. Podróż uczy słonika bardzo ważnej rzeczy: ten, kto ma dobre serce, jest piękny, choćby nawet był bardzo łaciaty.

 W role aktorów wcielili się młodzi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru „Moliki” działającego przy Bibliotece. Główną rolę słonika Bombika zagrała Paulina Czarna, mamę słonika Milena Mikowska, tatę Hanna Białas. W rolę hien wcieliły się Olga Mikowska i Patrycja Gierczyńska. Niebieską Żyrafę zagrała Martyna Szulecka, Starego Nosorożca - Jan Kijowski, a Sapiącego Bambidu - Joanna Gaik. Narratorem była Paulina Grabka.

Spektakl obejrzały przedszkolaki z Żabna , uczniowie kl. 0 i II Szkoły Podstawowej w Żabnie oraz dzieci kl. 0 i I Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich, łącznie ok. 150 dzieci.
Po zakończonym przedstawieniu najmłodsi zwiedzili Bibliotekę, zapoznali się z pracą bibliotekarza, a także z zasadami korzystania z usług Biblioteki.

 

 


 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej