Po raz kolejny klubowicze z DKK spotkali się w M-GBP w Żabnie, by porozmawiać o przeczytanej książce. Tym razem tematem dyskusji była powieść Jerzego Pilcha „Wiele demonów”.

 

 

 


Autor jest jednym z najbardziej znanych polskich prozaików, świetnym felietonistą,a także scenarzystą. W swojej powieści przenosi nas w postalinowskie czasy lat pięćdziesiątych, do Sigły położonej na Śląsku Cieszyńskim. Problemy poruszane przez Pilcha dotyczą przemijania ukazanego w nieco zabawnym stylu. Jednocześnie autor zwraca uwagę czytelnika na poważne tematy związane z umieraniem, odchodzeniem, znikaniem.

 Ta niezwykła opowieść wywołała wiele kontrowersji wśród klubowiczów i stała się przedmiotem burzliwej dyskusji. Niektóre osoby oceniły książkę bardzo pozytywnie oraz były pod wrażaniem kunsztu pisarskiego autora. Nie wszystkim jednak powieść przypadła do gustu. Uważali oni, że jest ciężka w odbiorze, a niektóre wątki sprawiały wrażenie niedokończonych.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 26 czerwca 2014 r. (czwartek), na które serdecznie zapraszamy do M-GBP w Żabnie na godz. 18:00. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie książki Anny Dziewit – Meller, Marcina Mellera „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.

 


 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej