W grudniowe popołudnie spotkali się młodzi klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie. Tematem spotkania była książka Joanny Olech pt. „Pompon w rodzinie Fisiów”.

 

 


Jest to komedia obyczajowo-familijna, gdzie głównym bohaterem jest smok, którego dzieci nazwały Pomponem. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów – dzieci państwa Fisiów – Malwinę i Gniewosza, którzy pewnego dnia zabrali go nawet na zieloną szkołę.

Klubowicze uważają, że jest to książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6–10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość. Joanna Olech jest także autorką ilustracji.

Tradycją stało się już, że na ostatnim spotkaniu przed świętami Bożego Narodzenia młodzi klubowicze zostają obdarowani podarunkami od Świętego Mikołaja. Również w tym roku Mikołaj nie zapomniał o członkach DKK. Następne spotkanie DKK odbędzie się 28 stycznia 2015 roku.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej