W środowe popołudnie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie miała zaszczyt gościć Grzegorza Panka - doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu, a równocześnie trenera, konsultanta, wykładowcę akademickiego.

Spotkanie było okazją do promocji książki „Administracja publiczna szczebla regionalnego a procesy zarządzania rozwojem na przykładzie Małopolski i Podkarpacia”, która początkowo powstała jako praca doktorska.

Wystąpienie doktora Panka poprzedziła prezentacja przygotowana przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie – Krzysztofa Wójcika. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć kilkadziesiąt zdjęć ilustrujących rozwój Gminy Żabno na przestrzeni ponad trzydziestu lat.
Następnie zaproszony gość przedstawił tematykę swojej pracy doktorskiej, zaprezentował wyniki zebranych badań naukowych, podzielił się przemyśleniami na temat funkcjonowania urzędów administracji publicznej w Województwie Małopolskim i Podkarpackim, a także opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z pisaniem doktoratu.

Ciekawą część spotkania stanowił pokaz zdjęć z obrony pracy doktorskiej, podczas którego dr Grzegorz Panek ujawnił kulisy uroczystości wręczenia dyplomów doktorskich.
Po oficjalnej części spotkania była okazja do indywidualnych rozmów z zaproszonym gościem, osoby zainteresowane tematyką administracji publicznej mogły także nabyć publikację autora wraz z autografem.