W grudniowy poranek M-GBP w Żabnie gościła dzieci z kl. „0” z Zespołu Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie. Uczestniczyły one w spotkaniu z cyklu „Całe Żabno czyta dzieciom”. Tym razem książkę pt. „Opowieści wigilijne” czytała Renata Nowak.

 

 


Pani Renata Nowak jest pedagogiem, mieszka w Żabnie, a na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Zaproszone dzieci uważnie wysłuchały dwóch opowiadań z książki Renaty Banaszczyk. Jedna z opowieści pt. „O Świętym Mikołaju” to przygoda ośmioletniej Kasi, która ma dobre serduszko i potrafi dzielić się prezentami.

Drugie z przeczytanych opowiadań pt. „O czarodziejskiej sosence” opowiada o Damianie, który poszedł do lasu, aby ściąć ładne drzewko, a później je przystroić. Jednak chłopiec zostawił sosenkę tam, gdzie rosła, wśród ptaków i innych drzew, by cieszyła swym widokiem.

Na zakończenie spotkania maluchy zwiedziły Bibliotekę, zapoznały się z pracą bibliotekarza, a także z zasadami korzystania z usług Biblioteki. Otrzymały zakładki do książek i naklejki „Cała Polska czyta dzieciom”.

 


 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej