Pod takim hasłem odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci zorganizowane przez Oddział dla dzieci i młodzieży Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie. Każdy tydzień poświęcony jest innemu ciekawemu zakątkowi świata, uczestnicy zajęć poznają zwyczaje, historię i kulturę różnych narodów.

 

 

 


W tym celu przygotowano szereg różnorodnych zajęć, m.in.: plastyczne, muzyczne, ruchowe, literackie, rozrywki umysłowe, animacje filmowe.

Sierpień rozpoczął się tygodniem skandynawskim. Dzieci spotkały się z baśniami Hansa Christiana Andersena i wykonały do nich ilustracje. Na zajęciach komputerowych poszukały informacji na temat jednego z państw skandynawskich – Szwecji.

Następnie wyjechały w podróż do Ameryki, gdzie wcieliły się w rdzennych mieszkańców tego kontynentu: wybudowały indiańską wioskę, ozdabiały swoje stroje indiańskimi pióropuszami, wzięły udział w indiańskich zabawach – wyścigach w workach czy rzucaniu do celu.
Przed nami jeszcze tydzień francuski i afrykański. Podczas wizyty we Francji uczestnicy poznają historię wieży Eiffla, zmierzą się z narysowaniem najwyższej budowli Paryża, wezmą udział również w zabawach ruchowych.

Na koniec wakacji uczestnicy udadzą się do afrykańskiej dżungli, by podpatrzeć żyjące tam zwierzęta, które następnie ulepią z plasteliny, będzie też możliwość wykonania ozdób i biżuterii z koralików. Wakacyjne zajęcia zakończy zabawa w rytmach afrykańskich.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek, środę i czwartek w godzinach od 11.00 do 13.00, a korzystanie z nich jest bezpłatne. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w zajęciach.

 


 

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej