W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie oraz w jej filiach: Niedomicach i Łęgu Tarnowskim odbyły się spotkania autorskie z Joanną Olech. Jest ona z wykształcenia grafikiem, ale zajmuje się pisaniem książek dla dzieci i młodzieży o tematyce obyczajowej i kryminalnej.

 

  


Autorka opowiadała o swojej twórczości literackiej. Mówiła o pierwszej powieści dla dzieci pt. „Dynastia Miziołków”, a także o innych książkach: „Tarantula, Klops i Herkules” i serii o smoku Pomponie.

 Joanna Olech bardzo szybko zaraziła dzieci swoim entuzjazmem i już po paru minutach wszyscy uczestniczyli w dyskusji. Urozmaiciła spotkanie wieloma ciekawymi konkursami 

i zabawami, za które nagrodą były słodycze. Uczniowie próbowali swoich sił w odgadnięciu treści jednej z książek oraz w wymyśleniu jak najoryginalniejszej historii o smoku. Dzieci bardzo chętnie zgłaszały się i wypowiadały swoje zdanie. Na zakończenie można było otrzymać autograf autorki i zakupić jej książki.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych: w Żabnie, Niedomicach, Łęgu Tarnowskim oraz Bobrownikach Wielkich.
Pisarka była gościem Biblioteki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. W spotkaniu brały udział klubowicze młodzieżowych DKK, działających od czterech lat przy M-GBP w Żabnie.

 

 

 

 

 

 


 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej