16 października Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczna w Żabnie odwiedziła Renata Piątkowska. Pisarka spotkała się z uczniami klas II i III Szkoły Podstawowej z Żabna i Odporyszowa. Pani Renata jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci m.in. takich jak: Opowiadania dla przedszkolaków, Opowiadania z piaskownicy, Nie ma nudnych dni, Szczęście śpi na lewym boku, Z przysłowiami za pan brat, Przygoda ma kolor niebieski, Gdyby jajko mogło mówić.

 

 

Napisała również wzruszające książki o zwierzętach: Zbój opowiadania o koniach i konikach, Mruk opowiadania o kotkach, kotach i kociskach, Najwierniejsi przyjaciele (książka o pieskach). Jest także laureatką wielu prestiżowych nagród, a kilka Jej książek znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała kilka swoich książek, a wśród nich Gdyby jajko mogło mówić (książka o polskich zwyczajach), Przygoda ma kolor niebieski (powieść o chłopcu, który uciekł z domu i zamieszkał w ZOO). Opowiadała również o książce pt. Wieloryb, która zdobyła pierwszą nagrodę w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Przybliżyła również młodym czytelnikom polskie przysłowia, wyjaśniając ich znaczenie w zabawnych historyjkach zawartych w książce Z przysłowiami za pan brat.
Bohaterami książek Renaty Piątkowskiej są, co sama wielokrotnie podkreślała podczas spotkania, dzieci z dużym poczucie humoru i głową pełną zwariowanych pomysłów. Dzieci przeżywające ciekawe przygody, które mogą się zdarzyć w codziennym życiu każdemu dziecku i w każdej rodzinie.

Spotkanie było udane. Pani Renata Piątkowska opowiadała ciekawie i interesująco, a dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Autorce towarzyszyła zawodowa lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książek. Jej wspaniała interpretacja doskonale podkreślała humor opowiadań i była niewątpliwie dodatkową atrakcją spotkania.
Na zakończenie spotkania chętni zakupili książki oraz uzyskali autograf pisarki.

 

 

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej