W czasie trwania XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zatytułowanym „Cała Polska czyta w bibliotekach” z zaproszenia filii bibliotecznej w Niecieczy skorzystali najmłodsi czytelnicy – przedszkolaki z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy wraz z nauczycielami.

 

 


Mali czytelnicy wysłuchali dwóch pięknych historii o przyjaźni. W opowiadaniu Maxa Velthuijsa „Żabka ma przyjaciela” poznajemy szczęśliwą Żabkę, która pewnego dnia spotyka leżącego w trawie Misia z łezką na oczku. Miś nie potrafi chodzić i mówić, dlatego Żabka postanawia go wszystkiego nauczyć. Bawi się z nim, uczy mówić i chodzić, karmi go i przytula, ale pewnego dnia Miś postanawia odejść. Żabka bardzo tęskniła za przyjacielem, a wieczorami zasypiała zmęczona płaczem. Jednak pewnego dnia Miś wrócił, ponieważ jego miejsce było u boku najlepszego przyjaciela. W drugiej historii Nevilla Astleya „Wizyta u przyjaciela” dzieci miały okazję poznać kucyka Pedra, który ze złamaną nogą leżał w szpitalu. Cała klasa wraz z nauczycielką wybrała się do niego w odwiedziny. Przyjaciele Pedra poznali zwyczaje panujące w szpitalu, ale przede wszystkim pocieszali chorego kolegę i umilali mu swoją obecnością czas.

Proste historie stały się punktem wyjścia do rozmowy na temat przyjaźni i prawdziwego przyjaciela. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i brały udział w dyskusji. Opisywały cechy prawdziwej przyjaźni i przyjaciela, opowiadały kim jest przyjaciel i po czym go możemy poznać. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie „Lubię Cię, ponieważ..” , gdzie u koleżanki lub kolegi siedzącej obok musiały wskazać cechę za którą ją szczególnie lubią. Mali czytelnicy namalowali również swojego najlepszego przyjaciela. Spędzili także miło czas na zabawach i grach stolikowych.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej