Nasza biblioteka jako jedna z 900 bibliotek z całej Polski zakwalifikowała się do projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Czytam sobie w bibliotece”. Jest to akcja promująca czytelnictwo, skierowana do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat.

 

 


Organizatorzy projektu chcą dotrzeć do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury.

M-GBP w Żabnie, podobnie jak pozostałe 900 bibliotek, które zakwalifikowały się do projektu, otrzyma komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów bibliotekarze zorganizują zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr.

Dzięki projektowi bibliotekarki i bibliotekarze zdobędą nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteki wzbogacą swoje księgozbiory i staną się miejscem aktywności lokalnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim będą czytać z przyjemnością.

 

{youtube}NEVWZqmhcmE&feature=youtu.be{/youtube}

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej